ارز دیجیتال ریپل

ریپل چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/01/23 بروزرسانی شده است.

ریپل

ریپل (Ripple) یک ارزدیجیتال نیست! بلکه نام یک شرکت است که یکی از خدمات این شرکت عرضه رمزارزی با نماد اختصاری (XRP) میباشد که به آن به اشتباه ریپل هم گفته میشود که  جزو ده رمزارز برتر میباشد.

XRP

(XRP) با قیمتی حدود 0.005 دلار  در سال 2013 عرضه شد؛ این ارز توانست قیمت 3.39 دلار را نیز به چشم ببیند که این عدد بیانگر رشدی 70000 درصدی میباشد! همچنین ریپل با سقوط شدیدی مواجه شد که قیمت آنرا به زیر یک دلار رساند و قیمت فعلی ریپل برابر 1.37 دلار است و در جایگاه چهارم بازار قرار دارد که باز هم در مقایسه با قیمت اولیه عرضه آن دارای رشد 25000 درصدی میباشد! کوین های ریپل قابل ماین شدن نبوده و به طور کلی 100 میلیارد ریپل وجود دارد که شرکت ریپل آنها را به مرور به بازار عرضه میکنند.

اهداف XRP

ریپل برخلاف خیلی از رمزارز ها بر پایه بلاک‍چین نیست و هدف اصلی آن تمرکز زدایی نبوده هرچند که ریپل به این کار کمک میکند ولی ریپل یا همان XRP به این هدف ساخته شده است که تبادلات مالی در حجم های زیاد را بتوان از هر نقطه‌ای از جهان آن هم بدون دردسر و با سرعت بالا انجام داد؛ در شبکه ریپل قابلیت 1500 تراکنش در ثانیه وجود دارد و این عدد در مقایسه با بیت‌کوین (حدود 5 تراکنش در ثانیه) و اتریوم با (15 تراکنش در ثانیه) بسیار بیشتر است که همین امر باعث شده معاملات هزینه کمتری داشته باشند و به همین دلیل است که کارمزد ها در شبکه ریپل به شدت پایین و ناچیز است (دلیلی که کارمزد ها هیچوقت صفر نمیشوند برای حفظ امنیت شبکه میباشد).

خدمات ریپل

به صورت کلی همانطور که گفتیم ریپل اسمه شرکتی میباشد که سه محصول اصلی دارد که مورد استفاده بانک ها و موسسات مالی میباشد؛ این سه محصول عبارت‌اند از: xVia, xRapid و xCurrent که XRP به عنوان یک ارز ثابت در شبکه xRapid مورد استفاده قرار میگیرد و در دیگر محصولات این شرکت کاربرد چندانی ندارد.  ریپل با بانک ها و موسسات مختلفی قرارداد همکاری امضا کرده است و مشکل جابجایی پول را برای این شرکت ها آسان ساخته و به آن سرعت بخشیده است و تا الان مشتریان زیادی را جذب خود کرده است.

جمع‌بندی

XRP یا همان رمزارز واسطه در شبکه ریپل یک ارز بخصوص با اهداف متفاوت از دیگر رمزارزها میباشد که پیشرفت بسیار خوبی در این چند سال داشته است و این شرکت در صدد سرعت بخشیدن به تراکنش ها و هموار کردن این مسیر میباشد ضمن اینکه با موسسات و بانک ها نیز برخلاف ارزهای دیجیتال دیگر همکاری داشته و هدف آن تنها بهتر شدن سیستم جابجایی پول میباشد؛ XRP با توجه به بیشتر شدن کاربرد آن در شبکه نقل و انتقالات پول میتواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد البته این ارز تنها بخشی از شرکت ریپل بوده و پیشرفت ریپل لزوما دلیلی بر پیشرفت ارزش XRP نمیباشد زیراکه این ارز در دیگر محصولات این شرکت کاربردی ندارد.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر