همه چیز درباره آلت کوین ها

همه چیز درباره آلت کوین (Altcoin)

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

اول از همه به این سوال می رسیم: آلتکوین (altcoin) چیست؟

Alt مخفف شده کلمه alternative به معنای جایگزین و Coin نیز بطور کلی به ارزهای دیجیتال گفته می‌شود پس به تمامی ارز های دیجیتالی که بعد از بیت کوین شروع به کار کردند و عرضه شدند که هدف آنها جایگزین شدن ارزهای دیجتالی است،  آلتکوین می گویند.

آلتکوین ها با به وجود آوردن تغییرات کلی و جزئی در کدهای بیت کوین به وجود آمدند.بسیاری از آلتکوین‌ها مبتنی بر ساختار اولیه‌ای که توسط بیت‌کوین ارائه شد ایجاد شده‌اند، بنابراین دارای ویژگی‌های بیت‌کوین شامل همتا به همتا بودن، قابلیت استخراج با فرایندی مشابه استخراج بیت‌کوین و قابلیت انجام تراکنش‌های ارزان و نسبتا کارآمد هستند.

با وجود ویژگی های مشترک بین بیت کوین و آلتکوین ها، اختلافاتی بین آنها وجود دارد. الگوریتم‌های متفاوت استخراج ارز و تغییرات اعمال شده برای افزایش ناشناس بودن تراکنش‌هاست.

از اولین آلتکوین‌های قابل توجه، Namecoin است که براساس کدهای بیت‌کوین ایجاد شده و از الگورتیم Proot of work (اثبات کار) برای استخراج آن استفاده می‌شود. همانند بیت‌کوین، Namecoin فقط می‌تواند 21 میلیون واحد داشته باشد.

لایت‌کوین که مدت کمی پس از Namecoin در اکتبر 2011 معرفی شد، به عنوان نقره دیجیتال (دربرابر بیت‌کوین که طلای دیجیتال نامیده می‌شود) لقب گرفت.از جمله ویژگی‌های لایت‌کوین می‌توان به قابلیت تایید تراکنش در هر 2 دقیقه و حداکثر عرضه 84 میلیونی آن اشاره کرد.تفاوت دیگر لایت‌کوین، الگوریتم متفاوت استخراج آن است که scrypt نام دارد.

آلتکوین‌های برتر فعلی بازار، شامل لایت‌کوین، دوج‌کوین و اتریوم هستند.

یک مشکل بزرگ در مورد آلت‌کوین‌ها در این بازار مشهود می باشد این است که قیمت آلتکوین ها وابسته به قیمت بیت کوین است. بازار رمزپول‌ها بیشتر شبیه قمار کردن بر روی یک موضوع خاص به نظر می‌رسد. این رمزپول‌ها همگی با هم بالا و پایین می‌روند و همه آلت‌کوین‌ها پیروی بیت‌کوین هستند.

 

 


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر