ویوز چیست؟

معرفی ویوز (waves)

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/01/26 بروزرسانی شده است.

ویوز

ویوز یک پروژه متن باز بر بستر بلاک چین میباشد که توکن آن با همین نام (waves) میباشد که در سال 2016 وارد بازار شده است است و از ارزشی حدود یک دلار هم اکنون در جایگاه 72 بازار قرار داشته و با قیمت حدود 15 دلار معامله میشود.

کیف پول

ویوز علاوه بر توکن یک پلتفرم است که به کاربران شبکه خود این امکان و اجازه را میدهد که توکن های جدید و نوپای خود را معرفی و وارد بازار بکنند همچنین از قابلیت های دیگر این شبکه میتوان به کیف پول غیر متمرکز این شبکه اشاره کرد که در واقع پلتفرمی برای تبادل و اکسچنج رمزارز ها به صورت همتا به همتا و غیرمتمرکز میباشد.

ICO

در سال 2016 ICO (برگزاری همایش و سمیناری برای معرفی پروژه و جذب سرمایه اولیه شروع کار) ویوز برگزاز شد که در آن 16 میلیون دلار سرمایه اولیه  جذب این شبکه شد.

قراردادهای هوشمند

در سال 2018 قرارداد های هوشمند به این شبکه افزوده شد که از ویژگی های جدید آن میتوان به آدرس‌های چندامضایی، مسدودسازی توکن‌ها، مبادلات اتمی، رأی‌گیری و اوراکل ها اشاره کرد؛ ضمنا زبانی که برای نوشتن این قراردادهای هوشمند در نظر گرفته شده است راید (ride) میباشد که زبانی تازه ساخت و مخصوص همین پروژه انتشار یافته است.

اهداف اولیه

هدف اولیه از ایجاد ویوز بهبود بخشیدن به سرعت و مقیاس پذیری شبکه بود که موسس آن ساشا ایوانف که تجربه همکاری با پلتفرم NXT  را داشته و موسس Coinomat  میباشد؛ ویوز به عبارتی دومین بزرگترین پروژه بلاک چین بود که عرضه اولیه خود را به اتمام رسانده است.

درگاه های ویوز

ویوز درگاه های مختلفی دارد از جمله‌ی آنها میتوانیم به بیت کوین، دلار، یورو، اتر، لایت کوین و زی کش را نام ببریم که شما میتوانید این ارزها را در این شبکه اکسچنج بکنید.

کارمزدها

کارمز های شبکه ویوز در حدود 0.001 WAVES برای معاملات و همچنین 1 WAVES برای معرفی توکن جدید میباشد. به عبارتی WAVES به عنوان سوخت در این شبکه کاربرد دارد.

توکن های ویوز

به طور کلی 100 میلیون توکن ویوز در شبکه موجود است که با استفاده از روش POS (proof of stake) یا همان اثبات سهام  و با استفاده از الگوریتم waves-NG به تایید تراکنش ها در این شبکه میپردازند. زبان برنامه نویسی این پلتفرم scala  بوده و این شبکه از حجم معاملات بالا و سرعت خوبی برای تایید تراکنش ها برخوردار است.

ماینینگ

شبکه ویوز و امنیت آن توسط ماینر ها تامین میشود به ولی در این شبکه به ازای هر بلوک پاداشی به ماینر تعلق نمیگیرد بلکه فقط از همان تایید تراکنش ها و میباشد که کارمزد دریافت میشود. ضمنا روشی دیگری که برای ماین کردن میتوانید استفاده کنید سیستم قرض دادن یا همان (leasing) میباشد که شما مقداری از توکن های خود را به فول نود ها قرض میدهید تا در ازای آن به شما سود برسانند و ماین کنند؛ شما نمیتوانید با هر مقداری از توکن های ویوز شروع به ماین کردن بکنید و تمامی نود ها این امکان را ندارند.

نتیجه گیری

پلتفرم و پروژه ویوز با در اختیار گذاشتن بستری برای کاربرانی که خواهان معرفی توکن های تازه میباشند و همچنین ارائه خدمات خوب و با مقیاس پذیری عالی و سرعت تایید تراکنش مناسب و معرفی کیف پولی با قابلیت اکسچنج به صورت غیر متمرکز و دارا بودن بستری مناسب و ایمن تر برای قرارداد های هوشمند بعد از حمله‌ای که به پروژه اتریوم شد  و همچنین عرضه توکن های waves با جایگاه خوب در بازار به یک پروژه قوی بلاک چین در دنیای رمزارز ها تبدیل شده است.

 


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر