بت چیست؟

بت چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/01/26 بروزرسانی شده است.

توکن بت

توکن بت یا همان بیسیک اتنشن توکن (basic attention token) با نماد اختصاری BAT در سال 2017 با اهدافه خاصی (که به تفصیل برایتان شرح میدهیم) به بازار عرضه شد؛ در ابتدا با قیمتی حدود 0.1 دلار وارد این بازار شد ولی هم اکنون ارزشی حدود 1.5 دلار و در رتبه 60 بازار قرار دارد.

اجزای پروژه

پروژه بت شامل سه بخش میشود که در ابتدا معرفی مرورگر BRAVE سپس معرفی توکن بت و در آخر معرفی روش نوین تبلیغات و ساماندهی آن میباشد.

اهداف بت (bat)

پروژه بت را برندان آیک که خود پایه گذار موزیلا و هم چنین سازنده زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت میباشد؛ رهبری میکند هدف برندان آیک سازماندهی به سیستم جامع تبلیغاتی در فضای مجازی و اینترنت میباشد که به صورت هدفمند و پر بازده باشد به این صورت که کابر و ناشر را مستقیما بهم متصل کرده و حذف واسطه ها را انجام دهد ضمن آنکه مخاطب خودش انتخاب کند که چه نوع تبلیغی را تماشا بکند و در ازای آن پاداش دریافت کند و ناشر نیز در ازای تبلیغات خود پاداش دریافت بکند.

مرورگر بریو (brave)

مرورگر بریو برخلاف دیگر مرورگر ها به حریم شخصی افراد احترام گذاشته و از ردیاب ها و جاسوسی اطلاعات استفاده نمیکند همچنین از کاربران هزینه اضافی دریافت نمیکند این هزینه ها را میتوان هزینه هایی دانست که شامل دیر لود شدن سایت و صفحات و مصرف اضافی اینترنت و باتری گوشی و به طور کلی هزینه هایی که صرف تبلیغات شده و به ضرر کاربران تمام میشود چراکه تبلیغات زیاد و سرسام آور حوصله و زمان کاربران را از بین میبرد؛ در عوض این مرورگر با احترام به حریم شخصی کاربران و طراحی سیستم جامع و سازماندهی شده تبلیغاتی صفحات مخصوص ناشران تبلیغ و با رضایت کاربران این تبلیغ ها را به آنها نشان میدهد که در این فرآیند کاربران نیز پاداش آن هم به صورت توکن بت، و ناشران نیز همین گونه بت دریافت میکنند.

پیشرفت ها

در ICO این پروژه نزدیک به 35 میلیون دلار سرمایه جذب شد و از آن زمان تا الان به موفقیت های زیادی دست یافته است؛ هم اکنون مرورگر brave  بالغ بر سه میلیون کاربر فعال دارد همچنین با بیش از 18هزار ناشر تبلیغاتی با این پروژه همکاری میکنند. اضافه کردن کیف پول بت به این مرورگر را نیز میتوان از پیشرفت های این پروژه است.

نحوه کار توکن بت

در این شبکه سه شخصیت وجود داشته و واسطه ها حذف شده اند. تبلیغ دهنده تبلیغ خود و هزینه آن را به صورت توکن های بت به قرارداد هوشمند یا همان پلتفرم بت پرداخت میکند و این توکن ها قفل شده تا زمانی که کاربران به تماشای تبلیغ آنها بشینند و در ازای آن از توکن های بت دریافت کنند این وسط مقدار کمی نیز از توکن ها به خوده شبکه بت رسیده و ما بقی آن به ناشر تبلیغ تعلق خواهد داشت.

ارزش‌دهی

مبنای ارزش دهی این توکن ها به مقدار توجه شما بستگی دارد و و بر اساس این مقدار شما  بت دریافت و یا تبلیغ کنندگان پرداخت میکنند. به این صورت که زمان و تعدا پیکسل های تبلیغ چه مقداری باشد.

نتیجه گیری

این پروژه با داشتن توکن بت، مرورگر بریو و کیف پول مخصوص به خود به پروژه‌ای با هدف سامان دادن به تبلیغات مجازی به وجود آمده است که تا الان موفقیت های خوبی کسب کرده و ضمنا از آنجایی که جامعه امروز به دنبال حریم خصوصی بوده و این مسئله به موضوع مهمی تبدیل شده است و تمرکز زدایی تبدیل به دغدغه ی خیلی از افراد جامعه شده است استقبال از این پروژه های غیر متمرکز بیشتر و بیشتر خواهد شد و برای سرمایه گذاری میتواند به گزینه مناسبی برای علاقه مندان بازار رمزارزها تبدیل شود.

 

 

 


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر