تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال

امروز قصد داریم راجع به تحلیل تکنیکال در ارزهای دیجیتال حرف بزنیم. به طور کلی در تمامی بازارهای مالی سه نوع تحلیل وجود دارد که عبارت‌اند از: تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و تحلیل سنتیمنتال یا احساسات بازار؛ از این میان تحلیل تکنیکال گسترده تر و نیاز به وقت و انرژی بیشتری برای یادگیری نیاز دارد، از این رو تیم ما نیز سعی کرده است تا این مطالب گسترده را برای شما پوشش بدهد، علاقه مندان میتوانند آموزش های ما را در دسته بندی تحلیل دنبال کنند.

اصول 

در تحلیل تکنیکال سه مورد وجود دارد که به عنوان اصول این نوع از تحلیل به کار میروند که عبارت‌اند از:

 • قیمت شامل همه چیز میباشد، باور به این جمله به این معنی است که ما تنها با  بررسی قیمت ها میتوانیم دست به تحلیل هر نوعی از دارایی بشویم.
 • قیمت در مسیر روند حرکت میکند، به این معنی که تا زمانی عوامل خارجی دخالت نکنند قیمت ها در مسیر روند خود پیش میروند و تغییر روند نمیدهند.
 • نمودار ها تکرار میشوند، هر اتفاقی که در گذشته بر روی نمودار افتاده در آینده نیز اتفاق میوفتد و ما میتوانیم با تحلیل گذشته آینده را پیش بینی بکنیم.

ابزار

برای تحلیل تکنیکال ما نیاز به ابزاری داریم که بتوانیم با استفاده از آنها دست به تحلیل قیمت یک نمودار بزنیم. از جمله این ابزار میتوانیم به شاخص ها یا همان اندیکاتور ها اشاره بکنیم که یکی از محبوب ترین آنها ابزار تریدینگ ویو میباشد که برای تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال از معروف ترین ابزار استفاده میکند شما نیز از اینجا میتوانید به تریدینگ ویو (Tradingview) دسترسی پیدا بکنید.

تحلیل گران

از معروف ترین تریدر ها (تحلیل گران) نیز میتوانیم افرادی همچون داو، الیوت، جان مورفی، بولکوفسکی، پریچر و ال بروکس  را نام ببریم، این نکته را نیز باید متذکر شویم که برای تکمیل آموزش های خود در حوزه تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال از مقالات و نوشته های این افراد استفاده کرده‌ایم.

لیست آموزش

علاقه مندان یادگیری تحلیل های تکنیکال میتوانند در ادامه لیست آموزش های تیم ما  را در این حوزه مشاهده بکنند؛ لازم به ذکر است که این لیست در حال بروزرسانی بوده و آموزش های در آینده نزدیک و به صورت رایگان در خدمت شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

 1. روند ها
 2. حمایت و مقاومت
 3. نمودار ها
 4. خطوط روند
 5. کانال های قیمتی
 6. الگو های قیمتی
 7. الگوی مثلث
 8. الگوی پرچم
 9. الگوی سر و شانه
 10. الگوی وج
 11. الگوی دوقلو
 12. اندیکاتور ها
 13. میانگین متحرک
 14. MACD
 15. RSI
 16. فیبوناچی
 17. باند بولینگر
 18. مومنتوم
 19. استوکستیک
 20. کندل شناسی
 21. پرایس اکشن
 22. ایچیموکو
 23. امواج الیوت
 24. الگوی کندل استیک ابر سیاه
 25. الگوی کندل استیک خط نافذ
 26. الگوی کندل استیک ستاره عصرگاهی
 27. الگوی کندل استیک ستاره صبح گاهی
 28. الگوی کندل استیک سه سرباز سفید
 29. الگوی کندل استیک هارامی
 30. الگوی کندل استیک انگالفینگ
 31. الگوی کندل استیک پوششی

کلام آخر 

یادگیری تحلیل تکنیکال نه تنها در بازار ارزهای دیجیتال بلکه در هر بازار سنتی و غیر سنتی نیز به درد شما میخورد زیرا که به طور کلی تحلیل تکنیکال یعنی تحلیل قیمت و این قیمت میتواند قیمت هر نوع کالایی باشد که از روندها و الگو ها پیروی میکند و ما نیز با تحلیل گذشته میتوانیم آینده را پیش بینی بکنیم.

اگر سوالی راجع به بازار ارزهای دیجیتال دارید میتوانید همینجا آن را برای ما کامنت کنید.

شروع آموزش قدم به قدم ارزهای دیجیتال: جلسه اول روند ها

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به تحلیل ارزهای دیجیتال

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر