سایت ارز ها

پولکادات چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پولکادات

امروز قصد بررسی شبکه پولکادات را داریم. این شبکه که به عنوان نسل سوم بلاک چین ها شناخته میشود و این پروژه سعی در تبدیل شدن به اینترنت بلاک چین ها را دارد تا یک سیستم یکپارچه با مقیاس پذیری مناسب که بلاک چین های بهم متصل را دارا باشد تشکیل بدهد.

تاریخچه

این پروژه تقریبا نزدیک به یک سال است که فعالیت خود را شروع کرده است و در سال 2020 به این بازار عرضه شده است و در همین مدت کوتاه توانسته به یکی از رقبای اصلی اتریوم تبدیل شود و موفقیت ها و توجهات زیادی را به خود جلب کند به صورتی که ویتالیک بوترین اتریوم را رها و به این شبکه پیوسته است. توسعه دهندگان اصلی این شبکه را سه شخص میتوان دانست که عبارت اند از: گوین وود (Gavin Wood)، پیتر چابن (Peter Czaban) و رابرت هابرمایر (Robert Habermeier) که این اشخاص هرکدام یکی از سرشناسان حوزه رمزنگاری بوده و هستند و مغز متفکر این پروژه را تشکیل داده اند.

اهداف

شاید این جمله برای شما آشنا باشد که شبکه یک پلتفرم برای حل مسائل و مشکلات روزمره ما انسان ها پا به این عرصه گذاشته است و خدماتی را ارائه میدهد، این موضوع در رابطه با پولکادات صدق نمیکند چراکه این شبکه برای حل مشکلات بلاک چین ها پا به این عرصه گذاشته است و با عرضه نسل سوم بلاک چین ها سعی در ارتقا و رفع مشکلات این نوع از شبکه ها میباشد، پولکادات با متصل کردن بلاک چین ها به یکدیگر و بهره مندی از نسل سوم بلاک چین ها که به آن قابلیت مقیاس پذیری بالاتر همچنین بروزرسانی شبکه بدون نیاز به هاردفورک و تنها با تصمیم های جمعی شبکه همچنین تعاملات بین شبکه ای و مدیریت واضح و صریح شبکه را، داده است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که نسل سوم بلاک چین ها به چه معنی است؟ برای پاسخ به این سوال بیاید تمامی نسل های بلاک چین را بررسی بکنیم:

نسل سوم!

بلاک چین های نسل اول (بیت کوین) برای انتقال و نگه داری امن دارایی ها به صورت غیرمتمرکز با سرعت و هزینه های بالا در ازای امنیت بالا و شفاف بودن بود، نسل بعدی بلاک چین ها (اتریوم) برای میزبانی از قرارداد های هوشمند یا همان رفع مشکلات روزمره زندگی انسان ها به میدان آمدند، اکنون نسل سوم بلاک چین ها (پولکادات) برای رفع مشکلات بلاک چین ها با موازی کردن شبکه ها و اتصال آنها به یکدیگر و همچنین مقیاس پذیرتر و کاربردی تر کردن آنها پا به این عرصه گذاشته اند.

همچنین نیز بخوانید: صفر تا صد ارزهای دیجیتال

شبکه

شبکه این پروژه از فناوری ترکیبی POW و POS میباشد به این صورت که اثبات کار (POW) امنیت حداکثری را برای شبکه به ارمغان میاورد در ازای مقیاس پذیر نبودن و فناوری اثبات سهام (POS) امنیت کمتری داشته اما مقیاس پذیرتر است، پس پولکادات با استفاده ترکیبی از ایندو روش توانسته مقیاس پذیری را در عین امنیت بالا برای این شبکه به ارمغان بیاورد.

توکن ها

توکن های مورد استفاده در این شبکه با نماد اختصاری DOT نشان داده میشوند که در ابتدا با قیمتی حدود 2 دلار عرضه شدند اما پس از گذشت یک سال توانسته با قیمت 16 دلار در رتبه 9 بازار قرار بگیرد. این پروژه توانسته اوج قیمتی 47 دلار را در تاریخ نیز شاهد باشد. تعداد کلی عرضه توکن های DOT یک میلیارد میباشد که از این مقدار بیش از 98% آن به گردش در شبکه در آمده است.

سخن نهایی

شبکه پولکادات با استفاده از فناوری های پیشرفته و همچنین رفع مشکلات فراوانی از شبکه و در پی تبدیل شدن به اینترنت بلاک چین ها در صورت تحقق اهداف خود به یکی از بزرگ ترین پروژه های رمزنگاری تبدیل میشود البته هم اکنون نیز در بازار در جایگاه نهم قرار دارد با وجود سابقه کوتاه آن تعداد زیادی از کاربران شبکه را به پلتفرم خود جذب کرده است که همگی اینها میتوانند دلایل خوبی برای پیشرفت و رشد این شبکه در آینده باشند.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

اگر علاقمند به تبادل اطلاعات در حوزه ارز های دیجیتال در شبکه های اجتماعی ما میباشید میتوانید از زیر اقدام کنید:

گروه تبادل نظر ارز های دیجیتال

لطفا سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر