سایت ارز ها

نم (NEM) چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

نم (NEM)

امروز قصد بررسی پروژه و پلتفرم نم را داریم. کلمه ی NEM مخفف عبارت New Economy Movement میباشد به معنی حرکت اقتصادی نوین! این پلتفرم به عنوان یکی از پروژه های دنیای رمزارز ها شناخته میشود که صفر تا صد بلاک چین آن و کد های نوشته شده اختصاصی بوده و از پلتفرم های دیگر کمک نگرفته است و هم اکنون نیز میزبان پروژه های نوپا در بلاک چین خود میباشد.

تاریخچه

این پروژه در سال 2015 شروع به به کار کرده است و تیم توسعه دهنده آن که در سنگاپور مستقر هستند ناشناس باقی مانده اند و تنها اطلاعاتی که در دسترس است تعداد آنها که در حدود 15 نفر اعضای اصلی میباشند که با نام های مستعار فعالیت میکنند.

بلاک چین

شبکه ی نم از فناوری مکانیزم اجماع Proof of Important (POI) استفاده میکند که نسبت به دیگر فناوری های POW و POS عملکرد بهتری دارد و مقیاس پذیری شبکه نم را بالا برده است به صورتی که برای تایید هر تراکنش در این شبکه تن نیاز به 20 ثانیه ست که قابلیت انجام 3000 تراکنش در ثانیه در این بلاک چین فراهم است.

هاروست

سکه های موجود در این شبکه قابل ماین شدن نیستند و بلکه همه ی آنها از قبل آماده هستند و در طول زمان به بازار توسط توسعه دهندگان عرضه میشود. از این رو برای بدست آوردن سکه های  شبکه نیازی به سیستم های سخت افزاری پیشرفته و ماین کردن نیست بلکه هاروست که به معنی زراعت است اتفاق میوفتد، هر کسی با دارا بودن مقداری از سکه های این شبکه در کیف پول خود و متصل کردن آن به شبکه میتواند اقدام به هاروست بکند و هاروستر نام بگیرد. این نکته را نیز باید متذکر بشویم که حداقل تعداد سکه های این شبکه برای هاروستر شدن 10000 واحد میباشد.

شاید برای ما سوال پیش بیاید که پس امنیت شبکه از کجا تامین میشود؟

سوپرنود ها

در این شبکه یک سری سوپر نود وجود دارند که دارای سیستم کامپیوتری قدرتمند اینترنت قوی و حداقل موجودی 3 میلیون از سکه های این شبکه هستند، هاروستر ها به این سوپرنود ها متصل میشوند و شروع به تایید تراکنش ها و گرفتن کارمزد تراکنش ها به عنوان پاداش میشوند.

سکه ها

ارز مورد استفاده در شبکه ی نم با نماد اختصاری XEM شناخته میشود که تعداد عرضه ی کل آن 9 میلیارد میباشد و هم اکنون نیز با قیمت 0.16 دلار در رتبه 61 بازار قرار دارد؛ این ارز توانسته است اوج قیمتی 1.84 دلار را نیز در سال 2018 تجربه بکند که یک موفقیت بزرگ برای این پروژه به حساب می آید که در آینده نیز ممکن است شاهد چنین جهش هایی از این رمزارز داشته باشیم.

Namespace

در این شبکه دو اصطلاح به نام های Namespace (نام فضا ها) و موزاییک ها قرار دارد که میتوان آنها را به دامنه و هاست در سایت ها تشبیه کرد که آنها ایجاد فضایی برای کسب و کار های دیگر میباشد که میتوانند در این شبکه توکن های خود را ساخته و عرضه کنند که البته این کار شامل مقادیر بالایی از کارمزد ها میشود.

کلام آخر

شبکه NEM یک شبکه کاربردی با بلاک چین اختصاصی خود و میزبانی از کسب کار های دیگر و همچنین دارا بودن سابقه  قوی و تکنولوژی بالا و قدرتمند پتانسیل صعود به رتبه های بالای بازار را دارد و ممکن است در آینده نزدیک شاهد جهش های بلند از این پروژه باشیم که برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در این بازار میباشند میتواند گزینه مناسبی باشد.

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

اگر علاقمند به تبادل اطلاعات در حوزه ارز های دیجیتال در شبکه های اجتماعی ما میباشید میتوانید از زیر اقدام کنید:

گروه تبادل نظر ارز های دیجیتال

لطفا سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر