اندیکاتور چیست؟

تحلیل تکنیکال 12 (اندیکاتور ها)

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

اندیکاتور

در آموزش گام به گام تحلیل تکنیکال بازار رمزارزها به معرفی الگو های قیمتی و نموداری پرداختیم و از آنها به عنوان یک ابزار در تحلیل کردن نام بردیم، اکنون نیز قصد معرفی ابزار دیگه ای به شما هستیم، در ادامه با اندیکاتور ها (indicators) و آموزش کار با آن ها و همچنین کاربردهایشان را در اختیار شما مشتاقان یادگیری تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال قرار میدهیم.

انواع اندیکاتورها

اندیکاتور ها انواع مختلفی دارند و تعداد آنها خیلی بیشتر از آن است که بتوانید به همه ی آنها احاطه پیدا کنید، اما مانند هر ابزاری اندیکاتور هایی که موفق تر عمل کرده اند و از استقبال بیشتری برخوردار بودند معروف تر بوده و کاربردی تر نیز میباشند از همین رو ما نیز به معرفی معروف ترین آنها میکنیم.

نحوه ی کار

نحوه ی کار اندیکاتور ها اینگونه است که با استفاده از داده های گذشته ی نمودار و پیروی از یک سری الگو ها و روند های طبیعی که در آن مشاهده میشود دست به بررسی یک شاخص میزنند و نتیجه آن را به صورت کمی برای ما بیان میکنند؛ اکثر اندیکاتور ها نیز نموداری بوده و بر روی نمودار اصلی قیمت نشان داده میشوند تا استفاده از آنها راحت تر باشد.

مقبولیت

تحلیل گران با استفاده از اندیکاتور های متفاوت و بررسی انواع شاخص ها دست به تحلیل و معامله میزنند هرچند که افراده زیادی هستند که اندیکاتور ها را ابزار مناسبی نمیدانند ولی با این حال اندیکاتور ها توسط تعداد زیادی از تحلیل گران مورد استفاده قرار میگیرند.

از اندیکاتور های معروف میتوانیم به اندیکاتور های:

از همه ی اندیکاتور های بالا را میتوانید به عنوان یک ابزار تحلیل استفاده کنید همچنین شما میتوانید آموزش تک تک آنها را میتوانید در مقالات بعدی پیدا بکنید.

اسیلاتور ها

شاخه ای از اندیکاتور ها هستند که به آنها اسیلاتور ها گفته میشوند، این اسیلاتور ها بیشتر برای محاسبه هیجان بازار و احساسات بازار مورد استفاده قرار میگیرند. اسیلاتور ها معمولا به دلیل بررسی هیجان بازار دو محدوده را معرفی میکنند، یکی محدوده اشباع فروش و دیگری محدوده اشباع خرید میباشد نمودار با نزدیک شدن به این محدوده ها به زودی روند خود را تغییر میدهدکه این موضوع میتواند برای ما به عنوان سیگنال خرید یا فروش عمل بکند.

پس رو و پیش رو

اندیکاتور ها به طور کلی بر اساس کاربرد بر دو نوع هستند، اندیکاتور هایی که آینده قیمت را پیش بینی میکنند را پیشرو میگویند و همچنین اندیکاتورهایی که تنها روند فعلی را مشخص میکنند را اندیکاتور های پس رو گویند. تحلیل گران بازار سرمایه از این نوع اندیکاتور های پس رو مانند میانگین حرکت در تایید کردن روند فعلی استفاده میکنند.

از معروف ترین اسیلاتور ها میتوانیم به RSI و یا MACD اشاره بکنیم.

نتیجه گیری

اندیکاتور ها ابزار هایی هستند که خیلی به کمک تحلیل گران بازار های مالی می آیند و با استفاده از آنها ما میتوانیم خطا های خود را به شدت کاهش بدهیم و مطمئن تر و با دید واضح تری نسبت به روند های بازار دست به معامله بزنیم، تیم ما نیز در این سایت سعی کرده است تا به معرفی معروف ترین این اندیکاتور ها بپردازد.

مطالعه مقاله بعدی آموزش قدم به قدم تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال: اندیکاتور مووینگ اورج

همچنین بخوانید: تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به تحلیل ارزهای دیجیتال

سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

1 یک نظر

  1. کردستانی

    سلام ممنون از سایت خوبتون عجب نسل جالبی شده ما قدیما هر کاری که داشتیم باید کلی دنبال طرف میگشتیم تا پیداش کنیم مثلا برا لوله بازکنی برچسب های در و دیوار رو زیر و رومیکردیم اما الان طرف برای بازکردن چاه خونش هم اینترنتی درخواست میده مخصوصا توی این کرونا که بیرون رفتن از خونه مکافاتیه..

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر