سایت ارز ها

گرین چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

گرین

امروز میخواهیم راجع به ارز دیجیتال گرین (Grin) صحبت بکنیم. این پروژه که شباهت های زیادی به بیت کوین دارد طرفدارانی از بیت کوین را جذب خود کرده است که بر این باور بودند جز بیت کوین ارز دیجیتال دیگری وجود ندارد!

بلاک‌چین

این پروژه بلاک‌چین اختصاصی خود را دارد که به رمزارز آن قابلیت Coin داده است؛ شبکه گرین با استفاده از فناوری میمبل ویمبل قادر است اطلاعات اضافی داخل بلوک ها را حذف کند و باعث سبک سازی بلاک‌چین در دراز مدت شود که مقیاس پذیری را افزایش میدهد. اولین بلوک این شبکه در سال ۲۰۱۹ تولید شده است و تا کنون نیز ادامه داشته است.

حریم خصوصی

پلتفرم گرین به حریم خصوصی توجه زیادی میکند و تراکنش های این شبکه بدون آدرس فرستنده و گیرنده میباشد و همچنین مقدار آنها مشخص نیست! این شبکه از تراکنش های محرمانه استفاده میکند که اطلاعات آنها توسط یک مخفی ساز برای دیگران مخفی میشود و همچنین با استفاده از روش کوین‌ جوین (Coin Join) چند تراکنش را باهم ترکیب میکنند که دسترسی به آنها را بسیار دشوار میکند.

ارزش سکه ها

عرضه ی کلی سکه های این شبکه نا محدود است و همین قابلیت باعث شده است تا این رمزارز بیشتر شبیه به پول بشود و ثبات بیشتر قیمتی پیدا میکند. دلیلی که طرفداران بیت کوین به گرین روی اورده اند همین پتانسیل بالای آن در تبدیل شدنش به پول است. در روز های اول هر سکه ی گرین ۲۰ دلار ارزش داشت اما بدلیل استخراج شدن و تورم قیمت آن الان در حدود 0.27 دلار است که با تعداد 80 میلیون سکه در گردش آن در رتبه 603 بازار از لحاظ حجم قرار دارد.

تاریخچه

توسعه دهندگان گرین ناشناس بوده و از سال ۲۰۱۶ در انجمن های بیت کوین با انتشار وایت پیپر گرین شروع به کار کرده اند و توانستند در سال ۲۰۱۹ اولین بلوک شبکه گرین را استخراج بکنند. این شبکه هیچگونه ICO یا ایردراپ (airdrop) و یا سکه های از پیش استخراج شده نداشت و تاکنون نیز بر این اصول پایبند بوده اند. و به صورت کلی این پروژه مدیر و راهبری ندارد بلکه این خوده جامعه هست که همواره در حال ارتقا؛ پیشرفت و همچنین بهبود شبکه و خود میباشد.

کارکرد

تکنولوژی مورد استفاده در این شبکه (Proof of Work (POW یا همان اثبات کار میباشد که با چند الگوریتم کار میکند. درگذشته فرایند ماینینگ گرین هم با استفاده از ای سیک ها و کارت ها گرافیک انجام میشد اما امروز تنها با ای سیک ها قادر به این کار هستید. زمان مورد نیاز برای ساخته شدن هر بلاک گرین یک دقیقه میباشد که پاداش آن ۶۰ عدد گرین است؛ به عبارتی هر ثانیه یک سکه از شبکه گرین آزاد میشود.

کلام آخر

شبکه گرین با توجه زیاد به مقیاس پذیری شبکه و حفظ حریم خصوصی کاربران شبکه و نزدیک بودن سکه های پلتفرم آن به یک پول واقعی و کاربردی بودن آن؛ تبدیل به یک پروژه مناسب در زمینه ارزهای دیجیتال شده است که میتواند از گزینه های مناسب برای استفاده شما قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

لطفا سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر