سایت ارز ها

ایردراپ چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

توکن های رایگان

آیا تا کنون جمله دریافت توکن های رایگان به گوشتان خورده است؟ شاید در نگاه اول این جمله یک کلاهبرداری باشد و آن را باور نکنید، اما این حقیقت دارد و شما میتوانید به صورت رایگان یک سری از توکن های بازار را بدون هیچ کاره خاصی دریافت بکنید.

ایردراپ

ایردراپ (airdrop) ها در واقع روش و نوعی از بازار یابی میباشند که سعی در معرفی توکن خود به بازار میباشند. شرکت های صاحب توکن با استاندارد اتریوم (ERC20) به کیف پول های اتریوم به آن دسته از آدرس ها که فعال هستند و کار میکنند در عرضه های اولیه خود و ICO ها توکن هایی به آدرس کیف پول ها ارسال میکنند تا از این طریق بازاریابی کرده و بیشتر شناخته بشوند.

نحوه کار

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه با ارسال توکن رایگان بازاریابی صورت میگیرد؟ بیایید قضیه را با هم به صورت کامل بررسی بکنیم. یک روز از خواب پا میشوید و میبینید که در کیف پول خود صاحب توکن هایی شده اید که تا قبل از آن وجود نداشتند، چیکار میکنید؟ آیا بی توجه از آن ها رد میشوید؟ و یا اسم آن را در گوگل سرچ میکنید و یا سعی میکنید قضیه را برای اطرافیان خود شرح دهید تا اطلاعات بیشتری از آن دریافت کنید. همین کار شما به معنی موفقیت آن ایردراپ میباشد چراکه این توکن برای شما که از آن اطلاع نداشتید و یا برای اطرافیان شما که از طریق خودتان به آن آگاهی پیدا کرده اند و وجود چنین توکنی را به جامعه از طریق ایردراپ شناسانده اند.

چگونه در ایردراپ شرکت کنیم؟

برای شرکت کردن در ایردراپ ها و دریافت توکن رایگان کافی است یک کیف پول اتریوم داشته باشید و اینکه آن کیف پول فعال باشد زیرا که در ایردراپ ها ممکن است سابقه کیف پول شما و فعالیتش مورد بررسی قرار بگیرد چراکه افرادی با ساختن کیف پول های الکی میتوانند صاحب مقادیر زیادی از ایردراپ ها بشوند که این موضوع خارج از انصاف است.

شما میتوانید یک حساب تلگرام نیز داشته باشید و در ایردراپ ها شرکت و با وارد شدن به گروه ها و کانال های این شرکت ها صاحب توکن های رایگان بشوید. این موضوع را نیز بدانید واریز شدن توکن ها به کیف پول شما زمان میبرد زیرا معمولا ایردراپ ها زمان عرضه اولیه و فروش توکن ها شکل میگیرند و عرضه و پخش کردن توکن ها تا قبل از فروش کامل امکان ندارد؛ پس اگر در گروه ها و کانال های ایردراپ ها شرکت کردید تا زمان واریز شدن توکن ها به کیف پولتان گروه ها را ترک نکنید چون ممکن واریز برای شما انجام نشود.

علاوه بر حساب تلگرام شما میتوانید از حساب توییتر نیز استفاده بکنید و با ری توییت کردن توییت های صفحه اصلی ایردراپ و دنبال کردن صفحات آن ها صاحب توکن های رایگان بشوید.

احتیاط کنید!

در زمینه ایردراپ ها و توکن های رایگان کلاهبرداری های زیادی انجام میشود که نباید در دام آنها بیوفتید و مواظب این افراد و گروه ها باشید. همیشه منابع ایردراپ ها را بررسی کنید و از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل کنید برای این منظور نیز میوانید حساب های شبکه های اجتماعی این افراد را بررسی بکنید و با نگاه به تاریخ ها، تعداد افراد، نظرات و جوانب دیگر از واقعی یا الکی بودن آنها مطلع شوید. در زیر چند نمونه از این کلاهبرداری ها را بررسی میکنیم.

  • درخواست کلید خصوصی کیف پول شما: به هیچ وجه کلید خصوصی کیف پول خود را در اختیار دیگران تحت هیچ شرایط نگذارید چراکه با این کار باعث از دست رفتن سرمایه خود میشوید.
  • درخواست مبالغ ورود: این درست است که برخی از ایردراپ ها با ورودی یک دلار هستند اما این مسئله نباید باعث بشود که در دام کلاهبردارانی که با واریز کردن وجه به حساب های آنها در ازای دریافت توکن رایگانی که وجود خارجی ندارد، بیوفتید.

سخن پایانی

ایردراپ ها در واقع تبلیغاتی هستند که به شما مقدار بسیار کمی از توکن های خود را عرضه میکنند و به عنوان دریافت توکن های رایگان در بازار معروف هستند اما این نکته را بدانید شما با دریافت انواع از ایردراپ ها و استفاده از آنها تنها به تبلیغ شرکت های عرضه کننده آنها کمک کرده اید و ارزش این توکن ها شاید برای شما توجیه اقتصادی در ازای زمان و انرژی که صرف آن کرده اید نداشته باشند.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

لطفا سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر