تفاوت صرافی و کیف پول

تفاوت های صرافی و کیف پول

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

از دست رفتن سرمایه!

شاید این مدل اخبار را که دارایی های کاربران فلان صرافی به سرقت رفته است و یا خبر دزدیده شدن سرمایه های دیجیتال افراد از جمله اخباری هستند که امروز به وفور به گوشمان میرسد و این اخبار نیز حقیقت دارند چرا که تا کنون میلیارد ها دلار سرمایه های افراد مختلف در سرتاسر جهان از این روش ها به سرقت رفته اند و شاید تعداد اندکی از آنها توسط صرافی ها و پلتفرم های میزبان جبران شده اند.

صرافی ها

زمانی که شما دارایی خود را به صرافی ها انتقال میدهید در واقع مالک دارایی های خود را صرافی مورد نظر قرار داده اید و در صورت کار درست نبودن صرافی امکان به سرقت رفتن دارایی هایتان نیز وجود دارد و یا ممکن است در صورت هک شدن و ایجاد مشکلاتی برای صرافی دارایی های شما نیز به خطر  بیوفتد و امکان دسترسی به آنها را نداشته باشید!

هرچند صرافی های معتبری وجود دارند که از دارایی های شما در مقابل این خطرات محافظت بکنند اما اگر شما قصد معاملات روزانه و کار با سرمایه خود را ندارید و به اصطلاح به دنبال هولد (Hold) کردن سرمایه خود میباشید استفاده از صرافی ها کاره عاقلانه ای نیست، ما به شما استفاده از کیف پول های معتبر ارز های دیجیتال را میدهیم که انواع مختلفی از جمله سخت افزاری و نرم افزاری آن موجود میباشند که هم به صورت پولی و هم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته اند.

کیف پول ها

شما با استفاده از کیف پول های ارز های دیجیتال در ابتدا 12 و یا 24 کلمه لاتین برای بک آپ گیری دریافت میکنید و یا ممکن است کلید خصوصی دسترسی به دارایی های خود را که با استفاده آنها میتوانید در صورت مفقود شدن و یا خرابی تلفن همراه و یا رایانه شخصی خود که با آن کیف پول تحت وب خود را را راه اندازی کرده بودید را، پیدا بکنید. کیف پول های فراوانی برای استفاده موجود هستند اما از معروف ترین آنها میتوانیم به تراست ولت (Trust Wallet) و یا کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) اشاره بکنیم.

نکات امنیتی بیشتر

در استفاده از کیف پول ها اول از همه از منابع معتبر دانلود کنید و بهترین گزینه سایت رسمی هر کدام از شرکت ها میباشد و این موضوع را نیز بدانید که کیف پول های تقلبی در فضای مجازی زیاد هستند و ممکند است شکل و شمایلی شبیه به کیف پول های معتبر داشته باشند که شما را فریب دهد.

نکته بعدی استفاده از گذرواژه های قوی، طولانی و پیچیده میباشد چراکه احتمال هک شدن حساب شما در مقابل یک سری از بد افزار ها که روش کارشان امتحان کردن گذرواژه های مختلف با سرعت بالا میباشند که در صورت آسان بودن گذرواژه شما در کمتر از چند روز به گذرواژه شما دسترسی پیدا میکنند.

فعال کردن ورود دو مرحله ای با استفاده از کد تایید ایمیل و یا شماره تلفن همراهتان حتی با داشتن رمز عبورتان ورود به حساب شما را نیازمند دسترسی به شماره همراهتان و یا ایمیل شما میکند.

نکته ای که ممکن است به آن توجه نکنید اما تاثیر گذار است این است که در صورت استفاده از کیف پول تحت وب با مرورگر از یک مرورگر جداگانه که هیچ افزونه ای روی آن نصب نباشد و کاملا خالی باشد استفاده بکنید تا در دام بر افزار ها و افزونه های مخرب نیوفتید.

کلام آخر

در استفاده از صرافی ها به عنوان کیف پول و محل ذخیره سازی دارایی های خود هوشیار باشید و همچنین همیشه نکات امنیتی را تا حد توان در بالاترین سطح خود اجرا کنید و سعی داشته باشید که همیشه بروز باشید تا به مشکلات از این قبیل که منجر به از دست رفتن سرمایه تان میشود، بر نخورید.

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید.

 


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر