کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

از زمان به وجود آمدن ارز های دیجیتال نگرانی همیشگی نگهداری از ارز های دیجیتال در مکانی امن وجود داشته. بسیاری از افراد بخاطر روش های نا امن نگهداری رمز ارز هایشان را از دست دادند. بنابراین با ایجاد کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری این نگرانی ها برطرف میشوند.

در این مقاله میپردازیم به توضیح و تعریف کیف پول ارز های دیجیتال و معرفی میکنیم برترین کیف پول ها رو پس، با ما همراه باشید.

کیف پول یا (wallet) یک برنامه نرم افزازی و یا سخت افزاری که قابلیت ارسال، دریافت و نگهداری رمز ارز ها را دارد.

کیف پول ها انواع مختلفی دارند که هرکدام مزایا و معایت خاص خود را دارا هستند. برای انتخاب کیف پول مناسب باید مواردی همچون رابط کاربری ساده ، پشتیبانی و توسعه، امنیت بالا و امکان Backup ، امکان کنترل کلید خصوصی، امکان استفاده از ادرس جدید، ناشناس بودن را در نظر گرفت.

کیف پول های دیجیتال کلا به دو دسته تقسیم میشوند:

  1. گرم
  2. سرد

منظور از کیف پول گرم کیف پول هایی است که به اینترنت متصل هستند و منظور از کیف پول سر کیف پول هایی است که به اینترنت متصل نیستند.

کیف پول های گرم شامل: تحت وب، موبایل و دسکتاپ

یف پول های سرد: کاغذی و سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری برای افرادی که سرمایه های کلان با قصد سرمایه گذاری های بلند مدت را بر روی بیت کوین دارند یکی از بهترین گزینه هاست. این کیف پول ها ارزهای دیجیتال شما را به همراه کلید خصوصی در دستگاهی  نگهداری میکنند.این کیف پول ها امن ترین و مقاوم در برابر هک و دارای عبارت بازیابی و تایید تراکنش هستند ولی تنها عیب آن ها این است که برای دسترسی به ارز ها باید آنها را به همراه داشته باشیم.

*******************************************************************************************

کیف پول های کاغذی همانطور که از نامشان پیداست یک برگه هستند که شامل کلید عمومی و کلید خصوصیتان است که به شکل کد QR درج شده است.

از مزیت این کیف پول میتوان به ذخیره نکردن اطلاعات و کلید خصوصیتان بر روی فضا های آنلاین اشاره کرد و عیب این روش این است که کیف پول شما تنها یک کاغذ است و میتوان به راحتی هر فردی آن را بردارد و از آن استفاده کند بی هیچ امنیتی و در صورت مفقود شدن یا به سرقت این کیف پول شما هیچ راهی برای بازیابی و بازگشت ارز هایتان ندارید.

کیف پول های کاغذی برای نگهداری طولانی مدت ارز های دیجیتال مناسب هستند و اگر قصد برداشت مکرر با زمان های کوتاه را دارید بهتر است کیف پول دیگری را انتخب کنید.

*******************************************************************************************

کیف پول های دسکتاپ را میتوان پس از دانلود بر روی کامپیوتر نصب کرد و مورد استفاده قرار داد. این کیف پول ها کلید خصوصی شما را بر روی هارد کامپیوتر ذخیره میکنند و هیچ شخص واسط و یا سروری به آنها دسترسی ندارد.

این کیف پول ها از کیف پول های کاغذی،موبایلی ویا تحت وب امن تر هستند اما عیب آنها این است که به دلیل اتصال به اینترنت امکان هک شدن وجود دارد. این کیف پول ها برای افرادی که میخواهند ارزهای دیجیتال با مقادیر کم را از طریق کامپیوترشان انتقال دهند مناسب است.

*******************************************************************************************

کیف پول های موبایلی این کیف پول ها در واقع اپلیکیشن هایی هستند که بر روی موبایل ها با هر سیستم عاملی نصب میشوند و در آنها کلیدخصوصی شما ذخیره میشود. معمولا رابط کاربری ساده ای دارند و معولا برای ترید های روزانه میتوان از آنها استفاده کرد.

مزیت این کیف پول ها  همیشه در دسترس بودن و رابط کاربری آسان است و اما عیب این کیف پول ها این است که در صورت وارد شدن هرگونه صدمه به تلفن همراه و یا مفقود شدن آن شخص دیگری به راحتی میتواند به ارز های دسترسی پیدا کند و به دلیل اتصال به اینترنت به راحتی در معرض هک شدن قرار میگیرد.

اما در هر صورت پشتیبان گیری از این کیف پول نباید فرموش شود .

*******************************************************************************************

کیف پول های انلاین و تحت وب همیشه از طریق مرورگر ها در دسترس هستند فرقی ندارد با موبایل باشد یا کامپیوتر و کلید خصوصی شما را روی سرور های خود نگهداری میکنند. سرور همیشه آنلاین است و توسط شرکت یا اشخاصی کنترل میشود.  این کیف پول ها سرویس های متنوع و همراه با قابلیت های جذابی دارند که برخی از آنها به صرافی ها و کیف پول های موبایلی یا دسکتاپ نیز متصل میشوند.

از مزیت این کیف میتوان به اینکه دسترسی راحت  به ارزها و صرافی ها و انجام تراکنش های آنلاین از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت اشاره کرد اما این کیف پول چند عیب دارد.

اولین عیب آن این است که در صورت پیاده سازی نشدن درست شرکتی ک سایت را اداره میکند میتواند به کلید خصوصی شما دسترسی و توانایی اداره کیف پول شما را داشته باشد.

دومین عیب، برخی از این کیف پول ها بر پایه صرافی های آنلاین میباشند و در صورته بسته شدن صرافی یا کلاهبردار بودن آن تمام موجودی شما از بین میرود.

و در آخر این کیف پول ها از پایین ترین سطح اطمینان و امنیت برخوردار هستند و احتمال مسدود سازی حساب شما از طرف شرکت ارائه دهنده کیف پول و یا هک شد کیف پول شما وجود دارد. همچین به علت تحریم بودن ایران امکان مسدود شدن حساب شما وجود دارد.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

مقاله بعدی ما در مورد معرفی کیف پول ها رو در صورت علاقه دنبال کنید.

 


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر