تفاوت های ICO و IEO

تفاوت ICO و IEO چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

ICO و IEO

Initial Coin Offering یا به اختصار ICO و Initial Exchange Offering یا به اختصار IEO هردو روش های جمع آوری سرمایه اولیه برای استارت‌آپ های ارزهای دیجیتال میباشند.

ICO

یک شرکت با برگزاری ICO  سعی در جذب سرمایه گذار و تبلیغ برای خود میکند تا بتواند سرمایه مورد نیاز برای شروع را تامین کند و تمامی مراحل آن بر عهده خود شرکت میباشد، تبلیغ و جلب اعتماد سرمایه گذاران هزینه های زیادی برای شرکت دارد. بر روی این ICO ها نظارتی وجود نداشته و خیلی از این شرکت ها کلاهبرداری بوده و واقعی نمیباشند. از این رو دولت چین ICO ها را ممنوع اعلام کرده است.

IEO

در اینجا صرافی ها به کمک استارت‌آپ ها آمده و مسئولیت جمع آوری عرضه اولیه توکن ها و جذب سرمایه را بر عهده گرفته اند که به آن IEO گفته میشود. در این روش صرافی با گرفتن هزینه و درصدی از تعداد کل توکن های پروژه دست به تبلیغ و برگزاری IEO  برای شرکت مورد نظر میکند،از نکات مثبت IEO ها نظارت صرافی بر روی آن قبل از شروع شدن عرضه و جذب سرمایه میتوان اشاره کرد چراکه صرافی برای اعتبار خود به صورت کامل پروژه را مورد بررسی قرار میدهد و تا کنون هیچ مورد کلاهبرداری در IEO ها گزارش نشده است و این مسئله جلب اعتماد بیشتری برای پروژه ها به ارمغان می‌آورد.

لیست شدن در صرافی

از مزایای IEO لیست شدن توکن بلافاصله بعد از برگزاری IEO در صرافی مورد نظر میباشد در صورتی که این قابلیت در ICO ها وجود نداشت. IEO ها از امنیت بالاتری برخوردار هستند، به صورتی که بعضی از IEO ها تنها چند ساعت مانده به شروع به دلایل امنیتی که صرافی ها تشخیص داده اند متوقف شده اند.

احتمال موفقیت

درصد موفقیت IEO خیلی بیشتر از ICO ها میباشد به عنوان مثال یکی از IEO های برگزار شده در باینسس توانست در 22 ثانیه 6 میلیون دلار جذب سرمایه بکند! این مسئله باعث شد صرافی ها دیگر نیز شروع به میزبانی IEO ها بکنند زیرا که با دارا بودن درصدی از تعداد کل توکن های پروژه مورد نظر و همچنین کارمزد های بالا برای لیست شدن توکن در صرافی، تماما به سود صرافی خواهد بود.

کلام آخر

IEO ها هم برای صرافی ها سودمند بوده و همچنین برای استارت‌آپ ها کارها را آسان کرده است. و همین امر باعث شده است که جامعه استارت‌آپ ها به IEO روی بیاورند.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر