لایت کوین چیست؟

لایت کوین چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/03/22 بروزرسانی شده است.

لایت‌کوین

لایت‌کوین(Litecoin) با نماد اختصاری LTC یک ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه بلاک‌چین میباشد که در تاریخ هفتم اکتبر سال 2011 به بازار معرفی شد این ارز با قیمت اولیه یک سنت عرضه شد و الان ارزشی در حدود 157 دلار دارد و در جایگاه 11 بازار قرار دارد.

لایت کوین را میتوان بسیار شبیه به بیت‌کوین دانست و رابطه ایندو همانند رابطه طلا و نقره میباشد که هدف از ایجاد لایت‌کوین برای مصارف روزمره و با ارزش کمتر میباشد. البته لایت‌کوین و بیت‌کوین تفاوت‌هایی نیز دارند که به برخی از آنها به اختصار اشاره میکنیم.

اولین تفاوت ایندو ارز را میتوان مقدار حداکثر عرضه‌ی کوین های آنها دانست که در کل ما چیزی در حدود 84 میلیون لایت‌کوین داریم که این عدد چهار برابر حداکثر مقدار بیت‌کوین یعنی 21 میلیون؛ میباشد.

سرعت و مکانیسم تراکنش ها

تفاوت دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم مقدار زمان نیاز برای ایجاد هر بلوک از آن میباشد که برای بیت‌کوین این عدد ده دقیقه و برای لایت‌کوین این مقدار به 2.5 دقیقه کاهش پیدا کرده است.

هرچند که بیت‌کوین و لایت‌کوین هردو از مکانیسم pow(اثبات کار) در شبکه تراکنش هایشان استفاده میکنند لایت‌کوین از سرعت بهتری نسبت به بیت‌کوین بهره میبرد و که این امر باعث شده سرعت و عملکرد تراکنش ها در این شبکه غیرمتمرکز بالاتر باشد.

پدید‌آورنده لایت‌کوین

برخلاف سازنده بیت‌کوین (ساتوشی ناکاموتو) که هویتی ناشناس دارد هویت سازنده لایت‌کوین چارلی‌لی که یک جوان چینی میباشد کاملا مشخص است.

نتیجه‌گیری

لایت کوین را میتوان جزو پنج رمزارز برتر دانست همچنین شرکت های مختلفی از جمله سایت های مختلفی مانند سایت های شرطبندی و قمار رمزارز لایت‌کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت خود انتخاب کردند که باعث حمایت بیشتر این ارز میشود و برای علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال میتواند گزینه مناسبی باشد.

 


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر