فایل کوین چیست؟

فایل کوین چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

فایل کوین

امروز به بررسی یکی از پیچیده ترین پروژه های رمزنگاری بر بستر بلاک چین میپردازیم. فایل کوین(Filecoin) نام پروژه ای است که با هدف در اختیار گذاشتن فضای ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز برای مشتریان خود به وجود آمده است که پرداخت های شبکه خود را با سکه اختصاصی خود با نام اختصاری FIL انجام میدهد و شما نیز برای استفاده از خدمات این پلتفرم نیازمند خرید این کوین ها میباشید.

تاریخچه

در سال 2014 خوان بنت (Juan Benet) را که میتوان فرد اصلی این پروژه دانست شروع به کار بروی این پروژه کرد و در سال 2017 وارد فاز آزمایشی خود شد و این سال ها را در سکوت و بدور از حاشیه رد کرده است و هم اکنون به عنوان یک پروژه ذخیره سازی اطلاعات به صورت غیرمتمرکز به فعالیت خود ادامه میدهد و آن را میتوان رقیب آمازون دانست همچنین کارشناسان پیش بینی کرده اند که اگر این پروژه بتواند در طی پنج سال پابرجا بماند و کار خود را به خوبی به سرانجام برساند بعد از آن تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های ذخیره سازی اطلاعات میشود.

نحوه کار

در این شبکه سه نوع ماینر وجود دارد که عبارت اند از:

  • ماینر های ذخیره سازی (storage miners)
  • ماینر های بازیابی (retrieval miners)
  • ماینر های تعمیری (repair miners)

هرکسی در این شبکه میتواند هم به عنوان مشتری و هم به عنوان میزبان دست به ذخیره سازی اطلاعات در این شبکه بکند منتها در گزینه اول ملزم به پرداخت پول آن هم به صورت فایل کوین ولی در میزبانی فایل کوین دریافت و یا به عبارتی ماین میکند. ماینر های ذخیره سازی مسئولیت ذخیره کردن اطلاعات این شبکه را دارند و با این کار دست به ماین کردن فایل کوین میزنند. ماینر های بازیابی مسئول بازگردانی اطلاعات ذخیره شده در صورت نیاز مشتری را بر عهده دارند. ماینر های تعمیری هم مسئول رفع مشکلات شبکه را بر دوش دارند.

ذخیره سازی غیرمتمرکز

اطلاعات در این شبکه به چند دسته تقسیم میشوند و این دسته ها در دستگاه های مجزایی که به صورت غیرمتمرکز در سرتاسر جهان پخش شده اند ذخیره میشوند و این ویژگی باعث میشود که امنیت این ذخیره سازی به شدت بالا برود و همچنین این شبکه با این تکنولوژی دارای 225 هزار ترابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات میباشد که این رقم در آینده به شدت بیشتر نیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید: آموزش تحلیل های تکنیکال

سکه ها

در عرضه اولیه ICO این کوین حدود 257 میلیون دلار سرمایه جمع آوری شد که اکثر آنها خصوصی و در ارتباط با قوانین آمریکا این عرضه اولیه شکل گرفت و پس از عرضه این سکه به بازار در سال های 2017 در حدود 10 دلار ارزش داشت و این پروژه نیز در او قیمتی خود توانست قیمت 191 دلار را نیز تجربه کند اما هم اکنون با قیمت 71 دلار در رتبه 23 بازار قرار دارد. تعداد کلی سکه های فایل کوین 2 میلیارد میباشد اما درحال حاضر تنها 96 میلیون از سکه های آن به بازار عرضه شده است.

وثیقه گذاری

هزینه های ذخیره سازی اطلاعات در این پلتفرم به این گونه است که مشتریانی که قصد ذخیره سازی اطلاعات خود را در این شبکه دارند باید تمام هزینه ها را به صورت یکجا و با سکه های فایل کوین آن هم در ابتدای کار به ماینر ها پرداخت کنند اما ماینر ها نیز به این مبلغ دسترسی نخواهند داشت و مقداری از آن به صورت وثیقه ذخیره میشود تا در صورت اشتباه ماینر ها مانند خاموش شدن یکباره و جدا شدن از شبکه جریمه شده و مبلغی که به صورت وثیقه بود سوزانده میشود، علاوه بر این مبلغ در ابتدای شروع به کار درست است که هرکسی با هر نوع سیستمی و بدون نیاز به سخت افزار های گران قیمت و پیچیده میتواند به این شبکه ملحق بشود اما این ماینر ها ملزم به پرداخت وثیقه به این شبکه در ازای حسن نیت خود هستند.

کلام آخر

فایل کوین یکی از پیچیده ترین پروژه های رمزنگاری میباشد که تا به الان به بازار عرضه شده است و در صورت درست پیش رفتن کارها در آینده نزدیک به یکی از بهترین پروژه های رمزنگاری تبدیل خواهد شد و سرمایه گذاری بر روی آن میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد؛ البته تیم ما هیچگونه مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری بروی پروژه های رمزنگاری بازار قبول نمیکند و این مسئله تصمیم و ریسک شما را میطلبد.

 

 

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

اگر علاقمند به تبادل اطلاعات در حوزه ارز های دیجیتال در شبکه های اجتماعی ما میباشید میتوانید از زیر اقدام کنید:

گروه تبادل نظر ارز های دیجیتال

لطفا سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر