ایاس چیست و چگونه کار میکند؟

ایاس (EOS) چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

ایاس (EOS)

ایاس (EOS) یک ارز دیجیتال با دارا بودن بلاک چین اختصاصی خود یکی از پروژه هایی میباشد که نوید کارمزد های صفر و مقیاس پذیری بسیار بالا را داد است اما به نظر کاربران هنوز به وعده های خود عمل نکرده است.

ارزش بازار

ایاس در سال 2017 عرضه اولیه و در سال 2018 به طور رسمی شروع به کار کرد، ایاس با جذب سرمایه پیش فروش 4 میلیارد دلار رکورد این رقم را زده است و هم اکنون نیز با 950 میلیون تعداد سکه با قیمتی در حدود 5.8 دلار در رتبه 24 بازار قرار دارد.

بنیان گذاران

دنیل لاریمر ایاس را در ابتدا با هدف مقایس پذیرتر بودن و پشتیبانی از انواع قرارداد هوشمند بنیان گذاشت؛ این شخص که با تاسیس بیت شرز معروف شده بود ایده پرداز اصلی این تیم بود که هم اکنون در تیم توسعه دهنده آن وجود ندارد زیراکه در اوایل سال 2021 از سمت خود کناره گیری کرده است.

اشتباه نشود!

در حال حاضر کوین های ایاس بر روی کیف پول های اتریوم میتوانند ذخیره شوند البته این نکته قابل ذکر است که نباید به اشتباه متصور شد که ایاس جزئی از شبکه اتریوم میباشد! هرچند شباهت های فروانی بین ایندو شبکه موجود میباشد.هم اکنون نیز تیم توسعه دهنده این کوین قصد تغییر این شرایط را دارند.

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری ایاس بسیار بالا بوده و میتواند میزبان میلیون ها تراکنش در ثانیه باشد. یکی از روش هایی که به مقیاس پذیر تر بودن ایاس کمک کرده است پردازش و انعطاف موازی میباشد به این صورت که تراکنش ها برای تایید شدن بین تعداد نودهای (node) بیشتری توزیع میشوند و شبکه به صورت موازی هم منعطف میشود.

کارمزد ها

تراکنش ها در این شبکه از کارمزد صفر بهره مند هستند. کاربران شبکه ایاس به اندازه همان مقداری که کوین در اختیار دارند به همان مقدار نیز از این شبکه سهم دارند و سهام دار آن به حساب می آیند.

کلام آخر

برای رمزارز ایاس آینده روشنی را میتوان متصور شد که علاقه مندان به سرمایه گذاری بروی این پروژه میتوانند به گزینه های مشابه آن همانند اتریوم یا نئو نگاهی بیندازند و با چشم باز تصمیم به خرید این کوین بزنند.

همچنین بخوانید در رابطه با: نئو

همچنین بخوانید در رابطه با: اتریوم

سوالات و نظرات خود را در این رابطه زیر همین پست برای ما کامنت کنید.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر