دوج کوین چیست؟

دوج کوین چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/01/23 بروزرسانی شده است.

دوج ‌کوین

دوج کوین (dogecoin) با علامت اختصاری DOGE یک رمزارز میباشد که فورکی بر روی شبکه لاکی‌کوین(luckycoin) و خوده لاکی‌کوین نیز فورکی برروی لایت‌کوین(litecoin) و در نهایت نیز لایت‌کوین خود نیز فورکی بروی بیت‌کوین (bitcoin) میباشد؛ با این احتساب دوج کوین همانند بیت‌کوین استخراج میشود و اینکه مکانیزم اجماع هردوی آنها pow (اثبات کار) میباشد.

فورک چیست؟

شاید برای شما سوال پیش آید که فورک به چه معناست؟! به منشعب شدن شبکه بلاک‌چین در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال فورک میگویند به عنوان مثال زمانی که یک بلاک‌چین جدید توسط افرادی با استفاده از کد منبع یک بلاک‌چین دیگر (مانند بیت‌کوین) و ایجاد تغییرات کوچک در آن ایجاد میشود، آن شبکه فورک بلاک‌چین منبع اتلاق میشود.

فلسفه ایجاد دوج‌کوین

فلسفه ایجاد فورک های جدید برای بلاک‌چین ها معمولا اصلاح مشکلاتی است که آن بلاک‌چین ها با آنها سروکار دارد، ولی فلسفه‌ی ایجاد دوج کوین با بقیه رمزارزها تفاوت زیادی دارد!

دوج کوین در واقع یک شوخی و جوک اینترنتی (Meme) میباشد و حتی لوگوی آن برگرفته از همین جوک و تصویر یک سگ محبوب از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) که بین کاربران اینترنت از محبوبیت بالایی برخوردار است؛ میباشد.

هدف دوج‌کوین

سازندگان دوج کوین بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) در سال 2013 با این عقیده که ارزهای دیجیتال بسیار جدی گرفته میشوند پس آنها میخواستند با تولید یک کوین جدید با دیگر رمزارزها شوخی بکنند و آنها عقیده داشتند که همه‌ی ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری نیستند بلکه برای مصارف روزانه و نه سرمایه‌گذاری استفاده شوند.

بعد از تولید دوج کوین این ارز بین کاربران اینترنت بسیار محبوب شد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد و انجمن های بزرگی و  طرفداران دوآتیشه‌ای را نزد خود جذب کرد؛ از دوج‌کوین بیشتر در کارهای خیریه، حمایت از تولیدکنندگان محتوا و … استفاده میشود. دوج‌کوین در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) طرفداران بسیاری دارد.

تعداد کوین های دوج‌کوین

دوج کوین برخلاف خیلی از رمزارزها بدون محدودیت بوده و تعداد کوین های آن نامحدود میباشد و به همین دلیل از قیمت پایینی برخوردار و همچنین کارمزد تراکنش های آن نیز بسیار پایین است همچنین از سرعت مناسبی نیز برخوردار است که حدود 60 تراکنش در ثانیه است و این عدد حدودا ده برابر بیت‌کوین میباشد؛ زمان ساخت هر بلاک آن نیز یک دقیقه میباشد.

ارزش هر دوج‌کوین

دوج‌کوین در سال 2013 با قیمتی حدود 0.0005 دلاری عرضه شده بود که بعد ها با بدست آوردن محبوبیت بین کاربران اینترنت هم‌اکنون ارزشی برابر 0.07 دارد و در رتبه 16 بازار قرار دارد.

نتیجه گیری

دوج‌کوین یک ارزدیجیتال متفاوت که در ابتدا به قصد شوخی ساخته شده بود امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و جزو بیست رمزارز برتر قرار دارد هرچند که هدف از ساخت آن سرمایه‌گذاری نبوده امروزه گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری برای افراد مشتاق به بازار ارزهای دیجیتال میباشد.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر