اخبار ارزهای دیجیتال

مشخص شدن وضعیت صرافی‌های ارز دیجیتال تا پایان فروردین

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پایگاه خبری دولت اعلام کرد تا پایان ماه جاری دستورالعمل لازم برای صرافی‌های دیجیتال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام خواهد شد. همچنین در خصوص تخصیص و تأمین ارز برای فعالیت واحدهای تولیدی و بازرگانان، در این نشست مقرر شد هماهنگی لازم بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد و دبیرخانه شورای عالی به ‌منظور رفع موانع، اولویت‌های مناطق را به این وزارتخانه اعلام کند.

هماهنگی برای تأمین تضامین لازم به‌ منظور استفاده از منابع مالی خارجی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود. همچنین اصلاح مصوبه تأسیس بانک آف ـ شور به ‌منظور تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تأسیس این بانک‌ها و صدور مجوز تأسیس صرافی دیجیتال یا صرافی رمزارز در مناطق آزاد موضوعات دیگری بود که در این نشست مطرح شد. در این نشست ضروری دانسته شد تا شرایط ویژه‌ای از طریق بانک مرکزی برای مناطق آزاد به‌منظور تأسیس بانک آف ـ شور در نظر گرفته شود.

افزایش قیمت بیت‌کوین و رمز ارز ها طی ماه‌های اخیر در ایران هم توجه بسیاری را به خود جلب کرد؛ این درحالی است که سال گذشته استخراج رمزارزها در کشور به‌صورت یک فعالیت صنعتی مورد توجه بود و اما مبادله آن‌ها ممنوع شد.

در روزهای پایانی سال گذشته اعلام شد مبادله رمز ارزها تنها برای استخراج رسمی رمز ارز در جهت واردات بلامانع است اما معامله این نوع ارز بین افراد ممنوع است. همچنین مسئولان بانک مرکزی بر ممنوعیت معامله رمز ارز بین افراد طبق قانون شورای عالی مبارزه با پول ‌شویی و مصوبه هیئت دولت در سال ۹۸ تأکید کردند و در این راستا شرکت شاپرک به پرداخت ‌یارها اعلام کرد که درگاه‌های الکترونیکی که کسب ‌و کارهای غیرمجاز از جمله رمز ارز ارائه می‌کنند،‌ مسدود خواهند شد.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر