تفاوت های توکن و کوین ها

ارز پاندی ایکس

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

امروز میخواهیم تفاوت های توکن ها و کوین ها را مورد بررسی قرار بدهیم

به طور کلی هر ارز دیجیتالی که بلاک چین اختصاصی خود را داشته باشد کوین نامیده میشود و هر ارز دیجیتالی که بروی بلاک چین های دیگر کوین ها باشد یا به اصطلاح فورکی از بلاک چین پروژه ی دیگری باشد توکن نامیده میشود.

توکن ها

در بین تقریبا 4000 رمزارزی که تاکنون به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شده اند حدود 3000 تا از آنها توکن بوده و بلاک چین اختصاصی به خود را ندارند بلکه از بلاک چین پروژه های دیگر استفاده میکنند. از توکن های معروف میتوان به تتر، بت، سوشی سواپ، یونی سواپ، پنکک سواپ، پاندی ایکس و … اشاره کرد.

کوین ها

همچنین اگر بخواهیم چند مورد از کوین های معروف را نام ببریم میتوانیم به پادشاه آنها یعنی بیت کوین یا اتریوم، ریپل، لایت کوین، نئو، ترتل کوین، ویوز، دیجی بایت، بایننس کوین، کاردانو، ترون  و … اشاره کنیم. ضمنا ممکن است بعضی از کوین ها بلاک چین اختصاصی خود را داشته باشند ولی از پروتکل های بیت کوین استفاده کرده باشند در این مورد نیز به آن رمزارز کوین گفته میشود.

حرف آخر

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه میتوانیم توکن را از کوین تشخیص بدهیم؟! بهترین راه‌حل مراجعه به خوده سایت رسمی آن ارز میباشد، در آنجا شما میتوانید به راحتی توکن یا کوین بودن آن رمزارز را تشخیص بدهید؛ روش دیگری که نیز وجود دارد مراجعه به سایت coinmarketcap.com میباشد. این سایت اولین سایتی است که به تبیین انواع توکن ها و کوین ها کرد همین سایت بوده است.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر