توکن گس چیست؟

همه چیز راجع به توکن گس

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/01/21 بروزرسانی شده است.

توکن گس GAS

آنت کوین با نماد اختصاصی ANC که امروزه به نام توکن گس با نماد GAS شناخته میشود؛ توکن گس قابل استخراج و تولید نمیباشد  بلکه تمامی توکن های آن از قبل شاخته شده اند و مقدار مشخصی از این توکن ها به طور کلی 100 میلیون توکن گس وجود دارد که با ایجاد هر بلوک جدید نئو گس ایجاد میشود که به عنوان سوخت در شبکه نئو کاربرد دارد.

کاربرد و مقدار آن

طبق گفته های وبسایت نئو تمامی توکن های گس در طی 22 سال آزاد خواهند شد. کاربرد اصلی GAS در شبکه نئو برای پرداخت های قرارداد های هوشمند در این شبکه و کارمزد تراکنش ها  و همچنین تعلق گرفتن سود به هر بلوک نئو به دارندگان آن با توکن GAS  پرداخت میشود که میزان آن به ازای هر نئو که در کیف پول شما باشد روزانه 0.0003 GAS میباشد.

اهداف

یکی از اهداف اصلی معرفی GAS  در کنار NEO و پیش بردن شبکه به صورت همزمان با این دو توکن پایین آمدن هزینه های تراکنش ها  میباشد و این کارمزد کمتر کاربران بیشتری را جذب شبکه نئو میکند که به صورت کلی به نفع شبکه نئو میباشد.

نسبت گس و نئو

شاید شما نسبت بین GAS  و نئو را همانند نسبت ریال به تومان یا سنت به دلار فرض کنید ولی این تفکر غلط بوده و همچین چیزی نیست بلکه توکن گس کلا کاربردی و ذاتی متفاوت از نئو دارد  و اینکه نئو قابلیت تقسیم‌پذیری ندارد ولی توکن این قابلیت را دارد و همچنین توکن گس همانند سود بانکی برای نئو است که همین تفاوت‌ها نشان دهنده فرق ذاتیه ایندو میباشد.

نتیجه گیری

توکن های گس را نمیتوان استخراج کرد بلکه این توکن ها تنها برای پرداخت های کارمزد تراکنش ها استفاده میشوند و این توکن ها در درون شبکه تولید میشوند و به دارندگان نئو تعلق میگیرند و چندان مناسب سرمایه گذاری نیستند هرچند شما میتوانید با همین توکن ها سود های کلانی بکنید و این موضوع تنها بستگی به خوده شما دارد ولی به صورت کلی این توکن های کاربردی را میتوان به عنوان سوخت شبکه دانست.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر