ICP چیست؟

همه چیز راجع به ICP

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

این مطلب در تاریخ 1400/04/06 بروزرسانی شد است.

اینترنت کامپیوتر

در اکتبر سال 2016 دومینیک ویلیامز (Dominic Williams) که یک دانشمند در حوزه رمزنگاری و مدیر ارشد سابق آزمایشگاه String میباشد، پروژه ای را به نام اینترنت کامپیوتر (internet computer) تاسیس کرد که توکن مورد استفاده در این پلتفرم ICP نام دارد. البته این توکن از شروع به کار این پروژه در دسترس عموم و قابل معاوضه نبود و از تاریخ 2021/05/11 به بازار عرضه شده است.

ارزش توکن

ICP در ابتدا در صرافی ها معتبری همچون کوین بیس، بایننس و اوکی اکسچنج با قیمت اولیه 700 دلار لیست شد ولی در عرض چند ساعت به قیمت 250 دلار رسید و هم اکنون نیز با قیمت 30 دلار در رتبه 25 بازار قرار دارد.

بنیاد دفینیتی

بنیاد دفینیتی شامل برترین افراد و دانشمندان در حوزه رمزنگاری میباشد که در زوریخ سوییس به صورت یک سازمان خصوصی کار میکنند و تا اکنون هزاران مقاله در این حوزه منتشر و جوایز متعددی را دریافت کرده‌اند.

توکن ها

تعداد کل توکن های ICP در حدود 470 میلیون میباشد که طبق آمار در حدود 40% آن در شبکه در حال گردش میباشد هرچند هنوز برای این رمزارز کیف پول رسمی معرفی نشده ولی آن را میتوانید در صرافی های معتبر خرید و فروش بکنید.

فناوری بلاک چین

پروژه اینترنت کامپیوتر اولین شبکه بلاک چین است که با سرعت اینترنت کار میکند و فضای ذخیره سازی در آن نامحدود میباشد و این شبکه مدام در حال پیشرفت و ارتقا میباشد به صورتی که هم اکنون سرعت ساخته شدن هر بلاک در آن چیزی در حدود 2.5 بلاک در ثانیه میباشد ولی تا اخر سال 2021 این رقم به چیزی در حدود 1000 بلاک در ثانیه خواهد رسید!

کاربرد ها

سایت رسمی این پروژه خود را نسل سوم فناوری بلاک چین معرفی کرده است که توانسته اطلاعات و داده های زنجیری و قراردادهای هوشمند را با سرعت وب و بسیار مقیاس پذیرتر نسبت به بیت کوین و اتریوم ارائه بدهد.

کاربرد توکن های ICP در سه چیز خلاصه میشود که به شرح زیر است:

  • پاداش به مشارکت کننندگان
  • حاکمیت شبکه
  • ساخت چرخه برای محاسبات

توکن های ICP میتوانند در شبکه قفل شوند و به قدرت و امنیت آن و همچنین در تصمیم گیری ها به کمک اعضای شبکه بروند، توکن های ICP  میتوانند وارد چرخه های محاسباتی شوند و بعد از استفاده سوزانده شوند و به پلتفرم قدرت دهند. در شبکه این پروژه به کسانی که به حاکمیت و رای گیری در شبکه کمک میکنند و فعالیت های سودمندی که در شبکه انجام میشوند پاداش تغلق میگرد که با توکن های ICP پرداخت میشوند.

کلام آخر

توکن های ICP و به طور کلی بنیاد دفینیتی و پلتفرم آن یک پلتفرم قوی با تیم توسعه دهنده بسیار بزرگ و جامعه ی بزرگ یکی از قوی ترین پروژه ها در این زمینه به حساب ی‌آید که آینده و نقشه راه آن به میزان پیگیری های تیم توسعه دهنده آن بستگی دارد و میتواند یکی از گزینه های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری باشد.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر