سایت ارز ها

بیت تورنت چیست؟

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

بیت تورنت

شبکه بیت تورنت به عنوان یک شبکه به اشتراک گذاری محتوا برای تولید کنندگان محتوا شناخته میشود که با استفاده از فناوری تورنت به جای دانلود و آپلود انواع فایل های اشتراکی از یک سرور مشخص با استفاده از سیستم غیر متمرکز تورنت و کمک از کاربران متصل به آن امکان دانلود کردن و به اشتراک گذاشتن انواع فایل ها را در اختیار کاربران این شبکه بزرگ گذاشته است.

ترون و بیت تورنت

شبکه بیت تورنت از سال 2001 فعالیت خود را شروع کرده است و حدود 250 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد اما این پروژه در سال 2018 توسط یکی از اعضای هیات مدیره ترون (Tron) به قیمت 140 میلیون دلار خریداری شد و رمز ارز بیت تورنت با نماد اختصاری BTT را معرفی کردند؛ نام این پروژه جدید اطلس میباشد که هدف آن تبدیل شدن به یک بستر برای به اشتراک گذاری فایل های اشتراکی میان تولید کنندگان محتوا و مشتریان میباشد که به صورت همتا به همتا و بدون واسط صورت بگیرد.

عملکرد شبکه 

عملکرد شبکه در به اشتراک گذاری فایل های رسانه ای به این صورت میباشد که پس از انتشار فایل توسط تولید کننده محتوا ابتدا از پهنای باند این شخص برای اپلود فایل استفاده میشود و هرچه تعداد دانلود های آن فایل بیشتر باشد سرعت دانلود بیشتر میشود و پهنای باند بیشتری به آن توسط کاربران در حال دانلود اختصاص میابد به صورتی که کاربران حتی پس از اتمام دانلود میتوانند پهنای باند خود را در اختیار افراد جدیدی که قصد دانلود فایل را دارند بگذارند. اگر در این شبکه تمام کاربرانی که از یک تورنت استفاه میکردند خاموش بشوند آن تورنت تبدیل به یک تورنت مرده میشود و دیگر امکان دانلود آن توسط کاربران فراهم نخواهد شد.

تشویق کاربران

شبکه بیت تورنت برای به اشتراک گذاری فایل های رسانه ای بسیار مناسب بود اما یک مشکل وجود داشت آن هم این بود که کاربران انگیزه ای برای فراهم کردن پهنای باند برای کاربران دیگر نبودند که شبکه ترون با ادغام این دو شبکه و معرفی رمزارز BTT این انگیزه را برای کاربران فراهم کرد تا پهنای باند خود را در ازای دریافت توکن های این شبکه و استفاده از آنها در اختیار دیگر کاربران بگذارند و به ثبات شبکه و سرعت آن بهبود ببخشند.

 

بیشتر بخوانید: آموزش تحلیل های تکنیکال

 

آینده

کاربران شبکه بیت تورنت با سابقه خوبی که دارند و آشنا بودن با مفاهیمی همچون در اختیار گذاشتن پهنای باند برای شبکه و دریافت پاداش در ازای آن شبکه ای خیلی شبیه به شبکه های بلاک چینی و مکانیزم اجماع که کسی در آن تصمیم گیرنده نیست، ساخته بودند که با ترکیب شدن رسمی آن با شبکه بلاک چین این شبکه به یکی از بستر های غیر متمرکز به اشتراک گذاری محتوا به دور از هر گونه محدودیت و سانسور و طرفدار آزادی در آینده به یکی از برترین پروژه های بلاک چین تبدیل خواهد شد.

ارزش توکن

تعداد توکن های این پروژه به صورت کلی 990 میلیارد میباشد که از این مقدار 660 میلیارد آن در شبکه در حال گردش است. در ابتدای سال 2019 ارزش این توکن در حدود 0.0005 دلار بود و همین توکن در ماه آپریل 2021 توانست اوج قیمتی خود یعنی 0.01 دلار را نیز تجربه بکند اما هم اکنون با قیمت 0.004450 در رتبه 46 بازار قرار دارد.

سخن آخر

پلتفرم و شبکه بیت تورنت یک شبکه قوی که قبل از پیوستن آن به شبکه ترون و بلاک چین آن به خودی خود یک پلتفرم به اشتراک گذاری فایل های رسانه ای بود و هم اکنون نیز با ارائه خدمات مناسب و تمرکز زدا به کاربران خود به یکی از پروژه های محبوب بازار تبدیل شده است که اگر اخبار مرتبط با آن صحت داشته باشد و همه چیز آن گونه که پیش بینی شده است پیش برود در آینده خیلی نزدیک شاهد رشد چشم گیر این شبکه خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به آنون اینو (Anon Inu)

بیشتر بخوانید: همه چیز راجع به شیبا (shiba) 

اگر علاقمند به تبادل اطلاعات در حوزه ارز های دیجیتال در شبکه های اجتماعی ما میباشید میتوانید از زیر اقدام کنید:

گروه تبادل نظر ارز های دیجیتال

لطفا سوالات و نظرات خود را برای ما زیر همین پست کامنت کنید


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر