ارز IOTA

پکیج آموزشی صرافی کوینکس

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

نام ارز مورد بررسی: IOTA

لحظه نوشتن این مقاله اطلاعات این ارز به شرح زیر است:

رتبه :  #57

349,167 نفر در واچ لیست زیر نظر دارن

شبکه:  BNB Smart Chain

قیمت فعلی:  $22.22

مارکت کپ:  $723,548,997.36

 عرضه در گردش : این عرضه در گردش از 2،779،530،283 سکه MIOTA

و حداکثر عرضه 2،779،530،283 سکه MIOTA.

تسلط بر بازار:  0.08%

هدف و برنامه این ارز:

شبکه IOTA می‌خواهد به یک حالت استاندارد برای انجام تراکنش‌ بین دستگاه‌ها تبدیل شود. بنیان‌گذاران این پلتفرم، IOTA را به‌عنوان یک «بدنه‌ی بدون مجوز و عمومی برای اینترنت اشیا که قابلیت همکاری را بین دستگاه‌های متعدد ایجاد می‌کند» معرفی می‌کنند. به عبارت ساده، انجام تراکنش بین دستگاه‌های متصل فراهم می‌شود و هرکس می‌تواند به اطلاعات آن‌ها دست یابد. گره‌های شبکه می‌توانند پیام‌ها (messages) را که شامل انتقال یک داده یا ارزش هستند، به‌صورت غیرقابل‌تغییر و بدون پرداخت کارمزد در سیستم IOTA صادر کنند.

بنیان‌گذاران پلتفرم IOTA همچنین مدعی هستند که ابتکار آن‌ها مشکلات متعددی را حل کرده که درحال‌حاضر گریبان رمزارزهای بلاک‌چین‌های رایج را گرفته است. تمرکز استخراج در دست گروهی خاص، سرعت پایین شبکه و مقیاس‌پذیری، برخی از این مسائل هستند. مقیاس‌پذیری به معنای امکان افزایش تعداد تراکنش‌های مورد پردازش یک بلاک‌چین بدون اثرگذاری بر معیارهای دیگر است.

این مشکلات در اصل به علت وجود مداوم یک پُشته (backlog) از تراکنش‌ها روی بلاک‌چین، بروز می‌کنند. این پُشته به خودی خود به دلایل متعددی ایجاد می‌شود. برای مثال اندازه بلاک کم یا سختی معمای محاسباتی الگوریتم اثبات کار این معضل را پدید می‌آورد. شبکه IOTA با استفاده از یک سیستم جدید برای سازمان‌دهی داده‌ و تأیید تراکنش‌ها به‌نام Tangle ساختار بلاک چین را دوباره پیکربندی کرده و از این مشکل جلوگیری می‌کند.


افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
آموزش فارکس ، آموزش باینری آپشن

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر